Nasza historia

Wszystko zaczęło się…

… w 1997 r. w niewielkim budynku przy ul. Okolskiej, gdzie powstał pierwszy Boston Port, bar rybny, nie różniący się pozornie od tysięcy budek powstałych w tym samym czasie w Warszawie. Ten był jednak szczególny. Przede wszystkim serwowane danie w niczym nie przypominały dań barowych. Ani smakiem, ani wyglądem, ani ceną. Mimo to, a może właśnie dlatego, bar w krótkim czasie stanął na czele stołecznych rankigów restauracyjnych, gdzie znajduje się do tej pory.

Boston Port założył Amerykanin polskiego pochodzenia, kucharz z zawodu i z zamiłowania. Po kilku latach odsprzedał bar Maciejowi Szczykutowiczowi, magistrowi technologii żywności oraz świeżo upieczonemu absolwentowi programu MBA. Nowy właściciel nie był osobą przypadkową – wcześniej, w trakcie studiów, „dorabiał” właśnie w tej restauracji. Idea baru serwującego najlepsze w Warszawie ryby przypadła mu do gustu. Ponadto wiedział dokładnie, jak powinna funkcjonować restauracja taka jak ta! Odkupił ją zatem i zaczął rozwijać swoją firmę. Pozostawił jej rybny charakter, choć jako miłośnik steków rozszerzył lekko menu.

Maciej Szczykutowicz jako technolog żywności wiedział, jak powinny być przechowywane ryby, jak często je zamawiać, jak powinna wyglądać ich obróbka, by dania zyskiwały za każdym razem taki sam, ściśle określony smak. Dzięki tej wiedzy w Boston Porcie przez lata serwowano świeże ryby, niezależnie od pory roku.

Z kolei jako absolwent MBA wiedział jak zorganizować firmę. Nie tylko postawił na wysokiej jakości produkty i świetne przepisy. Od początku zdawał sobie sprawę, że źródłem sukcesu zawsze są ludzie, pracujący na rzecz firmy. To dzięki nim restauracja cieszy się taką atmosferą, do której klienci chętnie wracają. Z jego podejścia wyłoniły się złote zasady, których skrupulatnie przestrzegają wszyscy pracownicy Boston Portu:

* NO PROBLEM – to główna zasada – dla naszych gości zrobimy wszystko
* BOSTON PORT stawia na jakość serwowanych dań -świeże dostawy i sprawdzeni dostawcy
* nie konkurujemy cenami – nasze ceny odzwierciedlają cenę najlepszych produktów i perfekcyjnego know-how
* sprawdzone przepisy

Podoba Ci się u Nas?

Odwiedź naszą stronę na facebooku i dowiedz się więcej!